Strony Mineralne Uniwersytetu Minnesota – Hematyt Info

Hematyt Rose jest okrągłym rozmieszczeniem kryształów łopatkowych dających wygląd kwiatu róża.

Kamień księżycowy jest związany z Bogini Księżycowej Diany. Najpotężniejszy czas na wykorzystanie księżyca jest w pełni księżyca. Moonstone to osobisty kamień. Jest to odbicie osoby, która ją posiada. Nie dodaje ani nie obala, tylko pokazuje jak to jest. Umieszczenie go w świetle księżyca księżyca, które osiąga pełnię, a nie księżyc pełen lub pogrążony, może ożywić.

Największe znaczenie mają zasoby bogate w bogactwo BIF, zawierające hematyt i hematyt. Zawartość żelaza w tych rudach jest bardzo zróżnicowana i do niedawna większość złóż wymagało, aby średni stopień wyższej niż 60% Fe w górnictwie był komercyjnie opłacalny. Jednak niektóre depozyty mogą teraz mieć stopień żelaza między 56% -59% Fe i być komercyjnie opłacalne.

Innym powodem, że jego nazwa może być związana z wysoką zawartością żelaza w hematytach (prawie 70%), co czyni hematytem popularnym kamieniem gojącym dla zaburzeń związanych z krwią. Ponieważ hematyt był stosowany przez tak długi czas, przypisuje się mu wiele właściwości gojenia, od łagodzenia skurczów nóg w celu złagodzenia gorączki. Najlepszym sposobem na odkrycie mocy hematytu jest zakup kamienia i eksperymentu. Hematyt jest obfity, a więc bardzo przystępny.


Hematyt jest najczęstszym minerałem zawierającym żelazo. Krystalizuje się w systemie sześciokątnym (podsystem trójstronny) w masywnych, botryoidalnych, zwartych i ziemnych formach, a rzadziej jako grubo-cienkich, kryształów kwadratowych. Ma twardość Mohsa w zakresie 5,5-6,5, brak odcięcia, diagnoza głębokiej czerwonej smugi i ciężar właściwy 4,9-5,3. Masywna i zwarta forma ma kolor stalowy od szarości do czerni i ma metaliczny połysk; Ziemiste formy są wiśniowo-czerwone do czerwonawo-brązowych z matowym połyskiem. Hematyt znajduje się w osadach osadowych, węglanowych, rozproszonych złożach zastępczych, regionalnych skałach metamorficznych i żyłach hydrotermalnych.

Komentarze