Informacje i zdjęcia hematytów mineralnych

Hematyt stosuje się w celu poprawy relacji. Jeśli potrzebujesz swojego osobistego związku by być lepszym, zawsze trzymaj się z hematytem.

Jest oceniany w zakresie od 5,5 do 6,5 Mohs w skali twardości. To twardy i trwały kamień. Nie wymaga szczególnej troski. Należy zachować ogólne ostrzeżenia dotyczące kamieni szlachetnych w celu zachowania trwałości kamienia. Twardość można wykorzystać do określenia oryginalności kamienia. Ze względu na dużą twardość można łatwo zarysować szklankę, ale z kolei zadrapania kwarc.

Typowe wyniki analizy dyfrakcji promieniowania rentgenowskiego rud żelaza z róŜnych wierzchołków osadu Muko przedstawiono na rysunku 4. Gatunki chemiczne obserwowane w kolejności malejącej to α-Fe2O3, γ-Fe2O3 i Fe3O4. Najważniejszą fazą obserwowaną we wszystkich skanach XRD wszystkich próbek rudy jest α-Fe2O3 (główne piki występujące w 2 ° z 33 °, 36 ° i 56 °, jak pokazano na rysunku 4).

Shungite był używany od wieków do oczyszczania wody w Rosji. Piotr Wielki po 18 latach doświadczał właściwości antybakteryjnych wody w spa w Karelii i użył kamienia, aby zapewnić swoim żołnierzom czystą wodę. Rzeczywiście, shungite wydaje się być i ncredibly skutecznym oczyszczaczem wody, usuwając prawie wszystkie związki organiczne, w tym bakterie (i inne mikroby), azotany, metale ciężkie, pestycydy, lotne związki organiczne, farmaceutyki, chlor i fluor. Woda Shungite została wykazana anegdotycznie, aby pomóc w wielu chorobach, takich jak astma, anemia, alergie, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaburzenia erekcji, choroby sercowo-naczyniowe, choroby nerek, choroby wątroby, cukrzyca, pogarszanie się układu odpornościowego i przewlekłe zmęczenie. Woda Shungite może być dokonana przez umożliwienie kamienia zanurzeni w pojemniku wody przez 72 godziny, a następnie wypić 2-3 szklanki dziennie. Nowoczesne badania naukowe potwierdziły także działanie antybakteryjne shungite.


Żółty kalcyt: pobudza intelekt. Może pomóc zorganizować intelektualne myśli i informacje. Zwiększa ogólny poziom energii, zwiększa swoją osobistą moc, nadzieję i poczucie własnej wartości. Pomocne w psychice i medytacji. Pomaga w krążeniu, intuicyjnej świadomości, pracy szamańskiej i innych zajęciach psychicznych. W sferze fizycznej żółty kalcyt daje korzyści żołądkowi, górnym jelitom, górnym pleców i górnym kręgosłupie.

Komentarze